بهترین کشورها برای مهاجرت از ایران کدام اند؟

زمانی که به مهاجرت فکر می کنید اولین و مهمترین سوالی که برای شما بوجود می آید بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان کجا است؟ چگونه می توانیم بهترین کشور را برای مهاجرت پیدا می کنیم؟ اگر هیچ اطلاعی در این زمینه ندارید اصلا نگران نباشید زیرا در این مطلب از ستاره یاب قصد داریم بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان را به شما معرفی کنیم که می تواند دید شما را به صورت کلی تغییر دهد و در نهایت بتوانید بهترین کشور را انتخاب کنید.

 

انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت

انتخاب بهترین کشور برای پول درآوردن یا انتخاب بهترین کشور ها برای مهاجرت تحصیلی به معیارهای مختلفی بستگی دارد بنابراین لازم است هریک با توجه به نیازهای ما بررسی شود که در ادامه به توضیح هریک می پردازیم.

همچنین قبل از هر چیزی لازم است توجه کنید بهترین کشورها برای زندگی بر اساس معیارهای مختلفی بررسی می شود که به شرح زیر است:

 1. سطح رفاه زندگی
 2. سطح سلامت و بهداشت
 3. سطح آموزش
 4. امنیت
 5. میزان درآمد و بازارکار
انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت
انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت

بهترین کشور روی زمین برای مهاجرت از نظر سطح رفاه زندگی

وقتی به مسائل مرتبط با سطح رفاه انسانی می‌پردازیم، معتبرترین شاخصی که می‌توانیم به آن اعتماد کنیم، شاخص رفاه لگاتوم (Legatum Prosperity Index) است. این شاخص توسط مؤسسه لگاتوم ارائه می‌شود و بر اساس 12 دسته‌بندی اصلی و 67 معیار مختلف، سطح رفاه کشورها را سنجیده و ارزیابی می‌کند.

اهمیت این شاخص در این است که به طور جامع به جنبه‌های مختلف زندگی در یک کشور پرداخته و نقاط قوت و ضعف اقتصادی، امنیتی، سیاسی، اجتماعی و آموزشی را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. بنابراین، لیست کشورهای برتر در این شاخص می‌تواند به عنوان یک منبع مهم برای انتخاب مقصد مهاجرتی کاری و تحصیلی یا حتی تصمیم‌گیری در مورد سفرهای توریستی مورد استفاده قرار گیرد.

به ترتیب، دانمارک، نروژ، سوئد، فنلاند، سوئیس، هلند و لوکزامبورگ به عنوان بهترین کشورها برای زندگی از نظر سطح رفاه در این لیست قرار دارند. این کشورها با داشتن اقتصاد‌های پایدار، سیاست‌های اجتماعی مؤثر و سطوح آموزشی بالا به عنوان مقاصد محبوب برای افرادی است که به دنبال یک زندگی با کیفیت و رفاه بالا هستند و کشور سوئیس که جزو این مجموعه کشورها می باشد دارای بهترین پیست اسکی  می باشد که تجربه بی نظیری را برای علاقه مندان فراهم می کند.

بهترین کشور برای زندگی ایرانیان از نظر سطح سلامت و بهداشت

وقتی به مسائل مرتبط با سلامت و بهداشت انسانی فکر می‌کنیم، معتبرترین منابعی که می‌توانیم به آنها اعتماد کنیم، منابعی هستند که به طور جامع به عوامل مختلف و مرتبط با سلامت مردم در یک کشور پرداخته و ارزیابی کرده‌اند. یکی از منابعی که می‌توان به آن اعتماد کرد، آمار منتشر شده توسط مجله CEOWORL Magazine است.

در این آمار، بهترین کشورها از نظر سلامت و بهداشت بر اساس چندین عامل مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. این عوامل شامل زیرساخت‌های بهداشتی و پزشکی، کادر درمانی، دسترسی به دارو، هزینه درمان و آمادگی کشورها برای مواجهه با شرایط بحرانی می‌شوند.

بر اساس این آمار، کشورهایی چون کره جنوبی، تایوان، دانمارک، اتریش و ژاپن به عنوان بهترین کشورها از نظر سلامت و بهداشت شناخته می‌شوند. این کشورها با داشتن زیرساخت‌های بهداشتی و پزشکی پیشرفته، کادر درمانی متخصص، دسترسی به داروهای مورد نیاز، هزینه‌های درمان معقول و آمادگی بالا برای مواجهه با شرایط بحرانی، به عنوان مقصدهای جذابی برای افرادی شناخته می‌شوند که به دنبال یک زندگی سالم و بهتر هستند.

از طرفی، ممکن است این آمار برای برخی کشورهای آسیایی در زمینه بهداشت و درمان تعجب‌آور باشد. اما باید توجه داشت که بهترین کشورها از نظر سلامت و بهداشت به دلیل تلاش‌های پیوسته در بهبود سیستم‌های بهداشتی و درمانی خود به این موقعیت دست پیدا کرده‌اند؛ بنابراین دور از انتظار نیست.

بهترین کشور برای زندگی ایرانیان
بهترین کشور برای زندگی ایرانیان

بهترین کشورها برای زندگی از نظر سطح آموزش

برخی افراد برای تحصیل به دنبال پیدا کردن پیدا کردن بهترین کشور هستند و بنابراین یک سوال بسیار مهم در ذهن آن ها نقش می بندد که بهترین کشور برای مهاجرت کجاست؟ همچنین افرادی که قصد دارند به صورت دانشجویی مهاجرت کنند نیز قطعا به دنبال پیدا کردن بهترین کشور برای مهاجرت دانشجویی هستند تا بتوانند پس از گذرانندن دوره تحصیل در هر شهر و کشوری که می خواهند مشغول به کار شوند.

بهترین کشورها برای زندگی از نظر سطح آموزش
بهترین کشورها برای زندگی از نظر سطح آموزش

وقتی به موضوع آموزش و تحصیل فکر می‌کنیم، معیارها و شاخص‌های مختلفی وجود دارند که به عنوان مساله اساسی برای انتخاب بهترین کشورها در این زمینه به شمار می آیند. انتخاب بهترین کشور برای تحصیل و آموزش وابسته به نیازها و اهداف شخصی شماست. اما در ادامه به برخی از بهترین کشورهای جهان از نظر آموزش اشاره می‌شود اما اگر هدف شما پیدا کردن بهترین کشور برای تحصیل رایگان یا پیدا کردن دانشگاه بخصوصی است حتما لازم است از دیگر مقالات موجود در ستاره یاب استفاده کنید تا به نتیجه دلخواهد خود برسید.

 1. انگلستان: انگلستان به عنوان یکی از کشورهای برتر جهان در زمینه آموزش شناخته می‌شود که دارای دانشگاه‌های معتبر و مراکز تحصیلی با کیفیت بالایی است. سرمایه‌گذاری قوی در زیرساخت ‌های آموزشی و فرصت ‌های شغلی برتر انگلستان را به یک مقصد محبوب برای دانشجویان جهان تبدیل کرده است.
 2. ایالات متحده: آمریکا همواره دارای یکی از جایگاه‌ های برتر در زمینه آموزش جهانی بوده است. این کشور دارای دانشگاه ‌های معتبر، برنامه ‌های تحصیلی متنوع و فرصت ‌های شغلی بسیاری است که سالانه دانشجوشاین بسیاری از ایران را به خود جذب می کند.
 3. دانمارک: دانمارک به عنوان یک کشور دارای سیستم آموزشی عالی و فرصت‌های تحصیلی برتر شناخته می‌شود. سیاست‌های پشتیبانی از دانشجویان بین‌المللی و محیط دوستانه برای تحصیل در این کشور جذابیت آموزشی آن را دو چندا افزایش داده است.
 4. ژاپن: ژاپن به عنوان یکی از کشورهای پیشرو در زمینه تحصیلات عالی و تحقیقات علمی شناخته می‌شود. دانشگاه‌های برتر و فرصت‌های شغلی مناسب در ژاپن دانشجویان جهانی را جلب می‌کنند.
 5. کانادا: کانادا یک کشور متنوع و پذیرای دانشجویان بین‌المللی است. این کشور دارای دانشگاه‌های با کیفیت و برنامه‌های تحصیلی متنوعی است که دانشجویان سراسر جهان بویژه ایرانیان را به دانشگاه های مختلف جذب می کند. در نظر داشته باشید امروزه تعداد دانشجویان ایرانی در کانادا بسیار زیاد است و البته که بهترین کشور برای سفر در زمستان نیز محسوب می شود.
 6. آلمان: آلمان نیز به عنوان یکی از بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان از طریق تحصیل آموزشی محبوب برای دانشجویان بین‌المللی شناخته می‌شود. دانشگاه‌های آلمان دارای شهرت بالا و شرایط تحصیلی مناسبی هستند و به دلیل مدرک معتبری که پس از پایان دوره تحصیل به دانشجویان اعطا می شود همواره یکی از کشورهای محبوب می باشد.

بهترین کشورها برای زندگی از نظر امنیت زندگی

وقتی به امانت‌داری و امنیت خود و خانواده‌تان فکر می‌کنید، انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی می‌تواند تأثیر بسزایی داشته باشد. در تحقیق اخیر موسسۀ بین‌المللی بیمۀ ویلیام راسل (William Russell)، بهترین کشورهای جهان از نظر امنیت برای مهاجران شناسایی شده‌اند. این رتبه‌بندی با توجه به معیارهای متنوعی از جمله ثبات سیاسی، امنیت شخصی، امنیت حمل‌ونقل، و امنیت در فضای مجازی تهیه شده است.

 1. دانمارک: دانمارک به عنوان یکی از کشورهای برتر جهان در امانت‌داری و امنیت شخصی شناخته می‌شود. ثبات سیاسی و امنیت عمومی در این کشور بسیار بالاست.
 2. ایسلند: ایسلند نیز به عنوان یک کشور امن با محیطی آرام و ثبات سیاسی شناخته می‌شود. جرم‌ و جنایت در این کشور به حداقل ممکن محدود شده است.
 3. کانادا: کانادا به عنوان یکی از کشورهای پذیرای مهاجران معتبر و ایمن شناخته می‌شود. این کشور دارای امنیت در فضای مجازی و امانت‌داری عالی است.
 4. ژاپن: ژاپن نیز به عنوان یک کشور امن با فرهنگ احترام به قوانین شناخته می‌شود. امنیت شخصی در این کشور به حداقل ممکن تضمین شده است.
 5. سنگاپور: سنگاپور به عنوان یکی از کشورهای امن جهان با سیاست‌های امنیتی مؤثر شناخته می‌شود. این کشور دارای امنیت حمل‌ونقل و فضای مجازی قوی است.
بهترین کشورها برای زندگی از نظر امنیت زندگی
بهترین کشورها برای زندگی از نظر امنیت زندگی

به علاوه، امارات متحده عربی و قطر نیز از نظر میزان صلح‌دوستی و نرخ جرم و جنایت در بین کشورهای امن جهان جایگاه برتری دارند و به عنوان بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت مسلمانان می باشند. بنابراین برای پاسخ به سوال بهترین کشور برای مهاجرت و زندگی ایرانیان کجاست؟ لازم است بدانید هدف شما از مهاجرت چیست؟ پس از مشخص کردن اهداف زندگی فرقی ندارد چه سن سالی دارید زیرا بهترین کشور برای مهاجرت در سن بالا یا پایین تفاوتی ندارد در هر صورت اگر هدف شما تحصیل است شما باید برای هرگونه چالشی آماده باشید و یا غیره…

بهترین کشورها برای زندگی از نظر درآمد و بازارکار

زمانی که به انتخاب یک کشور برای زندگی و کار فکر می‌کنیم، درآمد و بازار کار دو عامل مهم هستند که باید به آن‌ها توجه کنیم. این دو عامل می‌توانند تأثیر بسزایی در کیفیت زندگی ما داشته باشند. در این بحث، کشورهایی را برای شما معرفی می‌کنیم که به عنوان بهترین مقاصد برای زندگی و کار از نظر درآمد و بازار کار شناخته می‌شوند، زیرا اگر نتوانیم پس از مهاجرت کار مورد نظر را برای تامین مخارج زندگی و تامین نیازهای اولیه پیدا کنیم در نهایت با شکست بزرگی مواجه می شویم پس لیست زیر را با دقت بررسی کنید:

 1. کانادا: کانادا به عنوان یکی از بهترین کشورها برای زندگی و کار شناخته می‌شود. این کشور دارای بازار کار پررونقی است و میزان درآمد مناسبی به شهروندان خود می‌دهد، همانطور که ایرانیان بسیار زیادی توانسته اند در این کشور کار تخصصی پیدا کنند و به کسب درآمد بپردازند.
 2. آلمان: آلمان به عنوان یکی از مقاصد مهاجرتی برای کار و زندگی شناخته می‌شود. بازار کار مستقر در آلمان پویا بوده و درآمد مناسبی به افراد می‌دهد، بخصوص در زمینه مهندسی و سلامت و درمان.
 3. استرالیا: استرالیا یکی از مقاصد مهاجرتی محبوب برای کار و زندگی است. این کشور به نیروهای کاری متخصص اجازه ورود می‌دهد و دارای بازار کار پررونقی است و از جمله بهترین کشور برای سرمایه‌گذاری ایرانیان در سال 2024 نیز محسوب می شود.
 4. امارات متحده عربی: امارات متحده عربی به عنوان یک کشور پرسودمند برای کار و کسب درآمد شناخته می‌شود. این کشور دارای اقتصاد رو به رشدی است که فرصت‌های شغلی زیادی را فراهم می‌کند. همچنین راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانی ها زیرا دارای جمعیت زیادی از ایرانیان است که می توانید حتی در کنار ایرانیان به کار مشغول شوید. پس جای هیچ گونه نگرانی نیست.
 5. دانمارک: دانمارک نیز یکی از کشورهایی است که بازار کار خوبی دارد و به شهروندان خود درآمد مناسبی می‌دهد.
 6. لوکزامبورگ: این کشور اروپایی کوچک دارای یک اقتصاد پررونق است و بازار کاری پویا دارد.
بهترین کشورها برای زندگی از نظر درآمد و بازارکار
بهترین کشورها برای زندگی از نظر درآمد و بازارکار

به علاوه، برای آشنایی بیشتر با شرایط زندگی و کار در این کشورها، می‌توانید مطالب مرتبط را مطالعه کنید. انتخاب کم هزینه ترین کشور برای مهاجرت و کار وابسته به نیازها و مهارت‌های شما است و باید با دقت انجام شود.

کشورهای مهاجر پذیر از ایران

کشورهای بسیاری زیادی وجود دارد که ایرانیان زیادی طی سال های اخیر به آن ها مهاجرت کرده اند اما از بین این کشورها برخی از آن ها شامل جمعیت ایرانی بسیار زیادی است، به گونه ای که با مهاجرت به آن احساس غربت کمتری دارید، کانادا، ایتالیا، استرالیا، برخی از ایالت های آمریکا، ترکیه، امارات متحده عربی، مالزی از جمله این کشورها هستند که مهاجران ایرانی بسیار زیادی در آن حضور دارند. لازم به ذکر است دبی در امارات از جمله بهترین شهر برای سفر در زمستان ایرانیان به شمار می آید که هر ساله تعداد زیادی ایرانی در زمستان به دبی سفر می کنند و از گرمای مطبوع آن لذت می برند.

اما اگر سوال شما این است که کدام کشور برای مهاجرت بهتر است؟ بهتر است به اولویت های خود توجه کنید، گاهی افراد تحمل شرایط آب و هوایی سرد را ندارد بنابراین کانادا یا انگلیس گزینه مناسبی برای مهاجرت نمی باشد. همچنین شرایط کاری و نوع بیزینسی که انتخاب می کنید و نحوه ارتباط با مردم نیز از جمله مواردی است که در هر کشور و فرهنگی متفاوت است، بنابراین قبل از مهاجرت باید تمام موارد را از کشور مقصد بررسی کنید و به خوبی بسنجید تا با شناخت کافی تصمیم گیری کنید.

اگر به دنبال مهاجرت هستید حتما لازم است با دقت بیشتر و جزئی تر به کشور و شهر مقصد خود بپردازید، حتی می توانید از وکیل مهاجرتی یا موسسات در این زمینه کمک بگیرید؛ اگر برای مکالمات و تماس یا جلسات خود نیاز به ایرپاد دارید حتما از بهترین مارک ایرپاد استفاده کنید، زیرا کیفیت صدایی بی نظیر برای شما فراهم می کند که هیچ خستگی حس نمی کنید.

بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی ایرانیان

مهاجرت تحصیلی یکی از آسان ترین روش های مهاجرت برای ایرانیان است که کشورهایی همچون آلمان، ایتالیا، کانادا، استرالیا و… با فراهم کردن شرایط تحصیل برای ایرانیان و همچنین بورسیه های تحصیلی فرصت تحصیل را فراهم کرده تا افرادی که مستعد تحصیل در خارج از کشور هستند بتوانند از این فرصت استفاده کنند و علاوه بر تحصیل به کشور دیگری مهاجرت کنند. نکته مهمی که وجود دارد لزوما کشورهای ذکر شده بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان نمی باشد، زیرا برخی از کشورها مانند ایتالیا برای دانشجویانی که باویزای تحصیلی به کشور وارد می شوند اجازه کار نمی دهد. اما کشورهایی مانند آلمان، کانادا و آمریکا در مقابل برای کار نیز گزینه مناسبی برای ایرانیان می باشد و همواره به دنبال جذب نیروهای مستعد ایرانی است.

بهترین کشور برای پناهندگی ایرانیان

هرچند که امروزه شرایط برای مهاجرت بسیار ساده تر از گذشته است و پناهنگی آخرین راه است اما پناهجویان نیز بهتر است راه و کشورهای امن را انتخاب کنند تا دچار دردسرهای پس از آن نشوند؛ کشورهایی همچون انگلیس، آلمان، سوئد، ترکیه، روسیه می باشد؛ هرچند مهاجرت از طریق پناهندگی برای هیچ شخصی پیشنهاد نمی شود اما در صورتی که شخصی به عنوان تنها راه قصد پناهندگی دارد کشورهای ذکر شده مناسب می باشند.

بهترین کشور برای مهاجرت مسلمانان

کشورهایی همچون امارات، ترکیه، مالزی، آلبانی، قطر، عمان با توجه به جمعیت بالای مسلمانی که در این کشورهای وجود دارد برای مهاجرت مسلمانان گزینه مناسبی برای مهاجرت محسوب می شود.

سفر به شهر و کشورهای مختلف از جمله علاقمندی های خانم ها می باشد، اگر برای همسر یا مادرتان مناسبی در پیش است، تهیه یک بلیط سفر بهترین هدیه برای خانم ها است که می تواند یک خاطره خوبی همراه با تجربه های بی نظیری به جا بگذارید.

کلام آخر

به نظر شما بهترین کشورها برای مهاجرت در دنیا کدام است؟ اگر مهاجرت کرده اید چه تجربه ای در این مسیر دارید؟ آیا به فکر مهاجرت دوم هستید؟ تجربه های شما، به عنوان یک گنج ارزشمند برای ما هستند که می توانید به دیگر کاربران سایت کمک کنید تا بهترین مسیر را انتخاب کنند.

سوالات متداول

کدام کشورها برای مهاجرت ایرانیان آسان‌تر هستند؟

کشورهای کانادا، استرالیا، نیوزیلند، آمریکا و اروپای غربی از جمله کشورهایی هستند که برای مهاجرت ایرانیان آسان‌تر هستند. این کشورها دارای برنامه‌های مهاجرتی متنوعی هستند که به ایرانیان امکان مهاجرت به این کشورها را می‌دهند.

کدام کشورها برای مهاجرت ایرانیان بهترین هستند؟

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله شرایط اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی کشور مقصد

کدام کشورها برای مهاجرت ایرانیان کم هزینه‌تر هستند؟

کشورهای اروپای شرقی مانند لهستان، مجارستان، بلغارستان و رومانی از جمله کشورهایی هستند که برای مهاجرت ایرانیان کم هزینه‌تر هستند. هزینه زندگی و تحصیل در این کشورها نسبت به کشورهای اروپای غربی و آمریکا کمتر است.

کدام کشورها برای مهاجرت ایرانیان دارای شرایط سخت‌گیرانه‌تری هستند؟

کشورهای آمریکا و اروپای غربی از جمله کشورهایی هستند که برای مهاجرت ایرانیان شرایط سخت‌گیرانه‌تری دارند. این کشورها دارای سیستم‌های مهاجرتی پیچیده‌ای هستند که اخذ ویزای مهاجرتی از آنها دشوارتر است.

چگونه می‌توان بهترین کشور برای مهاجرت را انتخاب کرد؟

برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت، باید عوامل مختلفی را در نظر گرفت. برخی از عوامل مهمی که باید در این زمینه مورد توجه قرار گیرند عبارتند از: هدف از مهاجرت، شرایط شخصی و خانوادگی، بودجه

نمایش بیشتر

starfindadmin

مجله اینترنتی ستاره یاب، با هدف ارائه محتوای ارزشمند و کاربردی فعالیت خود را آغاز کرده است تا کاربران بتوانند در هر زمینه و بعد زندگی از جمله سبک زندگی، گردشگری، چهره‌ها، آشپزی، سلامت، دکوراسیون، فرهنگ و هنر، موفقیت، تکنولوژی، کودک و سرگرمی بتوانند بهترین‌ها را انتخاب کنند و در نهایت از انتخاب خود نهایت لذت را ببرند. در تمامی مطالب این وبسایت ساده‌گویی، بیان شفاف و صداقت به‌راحتی قابل لمس است و می‌توانید هرآن چه را که برای خود و دیگران نیاز دارید بدون هیچ اغراق یا تعریف و تمجیدهای اضافی انتخاب کنید. در نظر داشته باشید بسیاری از وبسایت‌های اینترنتی نیز بهترین‌ها را برای شما آماده می‌کنند امــا بهترین‌ها بر اساس محصولات موجود در سایت؛ امــا نقطه قوت در ستاره یاب، بی‌طرف بودن است که تلاش می‌کنیم با توجه به ویژگی‌های هر محصول، بهترین را در هر زمینه‌ای به شما کاربران عزیز معرفی کنیم. ما با بررسی محصولات و خدمات مختلف در زمینه‌های مختلف و مقایسه آن از ابعاد گوناگون سعی داریم بهترین و باکیفیت‌ترین را به کاربران معرفی کنیم تا علاوه بر کیفیت بالا ماندگاری طولانی نیز داشته باشد؛ تنها کافیست بدانیم شما به دنبال چه هستید تا در کمترین زمان ممکن بهترین‌ها را به شما ارائه کنیم.

‫4 نظرها

 1. درود بر شما بابت ارائه محتوای مهم با کیفیت محتوایی بالا. بر اساس تجربه ای که داشتم بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی از نظر من قبرس شمالی هست

 2. خب، این مقاله یه لیست از بهترین کشورها برای مهاجرت از ایران گذاشته. من که خودم فعلا خیلی دنبال مهاجرت نیستم، ولی اگه بخوام یه روزی برم، یکی از این کشورهای آلمان، کانادا، و یا استرالیا رو انتخاب می کنم چون همشون کشورای خوبی هستن، ولی خب هر کدومشون شرایط خاص خودشون رو دارن. باید یه تحقیقی بکنم ببینم کدوم کشور بیشتر به درد من می خوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا