معرفی بهترین کتاب‌های روانشناسی؛کلید درک خود و دیگران

کتاب‌های روانشناسی از آن دست کتابهایی هستند که همیشه و در هرکجای دنیا طرفداران خود را دارند. مردم برای رسیدن به حال بهتر و شادکامی در زندگی، همواره به دنبال کتابهای روانشناسی هستند. ناامیدی، افسردگی اضطراب و استرس عواملی هستند که افراد جامعه را به سمت این کتابها سوق می دهند.
نکته ای که در این جا باید به آن توجه شود این است که خواندن این کتابها به تنهایی چاره ساز نیست و نباید این انتظار را داشت که بعد ازخواندن یک کتاب، ما دچار دگرگونی و تحول فردی شویم بلکه مطالعه این کتابها باید مداومت داشته باشد و اینکه اگر تنها به صورت مطالعه باشد و هیچ کدام از مطالبی که مطالعه کردیم عمل نشود مطالعه ما عملا کاری بس بیهوده بوده است. در ادامه با ستاره یاب همراه باشید تا لیست بهترین کتاب روانشناسی را بشناسید.

در ضمن قبلا در مقاله دیگری از ستاره یاب، لیست بهترین کتاب انگیزشی نیز معرفی کردیم که خواندن آن به شما پیشنهاد میشود.

معرفی بهترین کتاب‌های روانشناسی

قطعا همه ما در زندگی امروزه دائما به دنبال پیدا کردن لیست بهترین صندوق های سرمایه گذاری و سرمایه گذاری پولی هستیم اما سرمایه گذاری روی شخصیت خود و فرزندانمان موضوع جدی و پراهمیت تری است؛ در ادامه به بررسی و معرفی پرفروش ترین کتاب‌های روانشناسی می پردازیم که قطعا می‌تواند حال خوبی را در زندگی شما ایجاد کند.

 

در نظر داشته باشید کتاب های مختلف در زمینه های گوناگون از جمله کتاب های انگیزشی اغلب توسط اساتید برتر در جهان نوشته شده اند که بسیاری از آن ها در بهترین دانشگاههای جهان تحصیل کرده و به نوعی افراد برجسته و شناخته شده در سراسر جهان هستند.

 • کتاب انسان در جستجوی معنا؛ بهترین کتاب توسعه فردی

کتاب انسان در جستجوی معنا
کتاب انسان در جستجوی معنا

انسان در روزگار اکنون به این درک رسیده است که برای ادامه بقا و زندگی به یک مفهوم ومعنای واقعی نیازدارد. چیزی که سبب ادامه دادن زندگی و تحمل رنج ها و شفقت ها می شود.
دکتر ویکتور فرانکل کتاب انسان در جستجوی معنا را با تکیه برهمین دیدگاه نوشته است او که تجربه حضور در اردوگاه‌های کار اجباری آشویتس و نیز تجربه از دست دادن پدر، مادر، همسر و برادرش را در همان دوره داشته است، با درک عمیقی از فشار، درد، رنج و فقدان، معتقد بود اختلال‌هایی که فرد دچار آن‌ها می‌شود ناشی از عدم توانایی او در یافتن معنایی برای زندگی است.
برخی افراد ممکن است زندگی را در کشور دیگری پیدا کنند و به همین دلیل بهتر است بهترین کشورها برای مهاجرت را انتخاب کنند و عجولانه تصمیم نگیرند؛ در هر صورت با مطالعه این کتاب‌های انگیزشی تا چند روز تحت تاثیر قرار دارید پس بهتر است کمی برای تصمیم گیری صبر کنید.

 • کتاب هنر شفاف اندیشیدن؛ یکی از کتاب‌های پرطرفدار روانشناسی

کتاب هنر شفاف اندیشیدن
کتاب هنر شفاف اندیشیدن

این کتاب کلید یافتن شادمانی و راه رسیدن به خوشبختی و شادکامی نیست. این کتاب با روشی خلاقانه ما را از بسیاری از دیدگاهای اشتباهی که با آن‌ها درگیر بودیم رها می سازد. این کتاب سعی دارد از اشتباهات شناختی بگوید که در زندگی همه ما وجود دارد اشتباهاتی که جزء زندگی روزمره ما شده اند و ما هیچ اگاهی نسبت به آن‌ها نداریم در حالی که همیشه برای ما مشکل ساز هستند. ما با این خطاها تصمیم‌های اشتباه میگیریم این کتاب با روشی اصولی تفکر ما را تغییر می‌دهد.
بعد از شنیدن این کتاب دریچه های جدیدی از دنیا به روی ما گشوده می شود و دید متفاوتی نسبت به دنیا به ما هدیه می‌دهد. گاهی هدف شما کم کردن وزن و رسیدن به وزن ایده آل است که با مطالعه یک کتاب شروع این مسیر برای شما هموارتر می شود؛ اما باید دقت کنید در این مسیر با روش های اشتباه منحرف نشوید، به‌عنوان مثال دانستن بهترین زمان مصرف دانه چیا برای لاغری می‌تواند در این مسیر کمک کننده باشد.

 • باشگاه پنج صبحی ها؛ برترین کتاب در زمینه روانشناسی

باشگاه پنج صبحی ها
کتاب باشگاه پنج صبحی ها

این کتاب یکی از الهام بخش ترین کتاب ها در حوزه روانشناسی است و در لیست پرفروش ترین کتاب‌های روانشناسی همیشه به چشم میخورد. همانطور که از نام این کتاب پیداست رابین شارما نویسنده این کتاب به شما کمک می‌کند تا سحرخیز شوید و چگونه با کمک سحرخیزی در زندگی به موفقیت های دل خواهتان برسید. سحرخیزی قرار است منبع الهام بخشی برای شما باشد که با کمک آن برنامه زندگی خود را بچینید.
با استفاده از راهکارهایی که در این کتاب و در خلال گفتگوها بیان شده است، شما ابزاری برای خلاقیت پیدا می‌کنید و در عین حال آرامش را هم به دست می‌آورید. قطعا نسخه های مختلفی از بهترین کتاب‌های روانشناسی رایگان از جمله باشگاه 5 صبحی ها وجود دارد اما بهتر است از ترجمه های مطمعن و معتبر استفاده کنید تا از بیان و نحوه نگارش کتاب خسته نشوید. البته که می‌توانید با استفاده از بهترین برنامه ترجمه انگلیسی به فارسی از نسخه اورجینال و زبان اصلی آن کتاب را مطالعه نمایید.

 • مسئله مرگ و زندگی؛ کتاب الهام بخش و انگیزشی

کتاب مسئله مرگ و زندگی
کتاب مسئله مرگ و زندگی

در دنیای امروز روانشناسی ما دیگر ممکن است مسئله مرگ و زندگی را نادیده بگیرد و یا سعی کند از آن فرار کند؛ اما در این کتاب نویسندگانش سعی دارند با شجاعت تمام مسئله پیری و مرگ که در پی آن می اید را بازگو کنند. زندگی که به این مرحله می‌رسد باید متناسب با آن تغییر کرد.
این کتاب اثری بی‌نظیر در زمینه مرگ و زندگی است چرا که از تجارب انسانی صحبت می‌کند ودیدگاهی متفاوت‌تر از جامعه را ارائه می‌دهد و در فهرست بهترین کتاب‌های روانشناسی دنیا نیز پیدا است.

 • نیمه تاریک وجود؛ یکی از بهترین کتاب‌های روانشناسی معروف

کتاب نیمه تاریک وجود
کتاب نیمه تاریک وجود

همه ما در زندگی ضعف‌هایی داریم چه آن‌ها را بپذیریم و یا نپذیریم و یا آن‌ها را پنهان کنیم آن ضعف‌ها در ما هستند و با این کار ها هیچ چیز تغییر نمی‌کند. خیلی‌ها سعی می‌کنند با نقابی برروی صورت خود ضعف‌ها و احساست منفی خود را پنهان کنند؛ اما باید بدانیم که این ضعف‌ها نیمه تاریک وجود ما را تشکیل می‌دهند و جزئی از وجود ما هستند پس نباید از آن‌ها فرار کرد باید آن‌ها را بررسی و تحلیل کنیم و به اندازه کافی بشناسیم و با این بخش از خود به صلح برسیم.

 • وضعیت اخر؛ از جمله کاربردی‌ترین کتاب‌های روانشناسی

کتاب وضعیت اخر
کتاب وضعیت اخر

روان پزشک امریکایی تامس ای هریس در این کتاب چگونگی کارکرد ذهن انسان پرداخته و رفتارهای مختلف انسانی را بررسی می‌کند. تمامی این روند را براساس پژوهش‌های واقعی پیش برده است. در این کتاب تلاش شده است که راه‌کارهایی برای پیشبرد زندگی خود در میان اتفاقات روزمره ارائه شود. او معتقد است افراد مختلف و نه لزوماً بیماران، با داشتن ابزار مناسب که همان روش‌های کاربری ارائه‌شده‌اند تا حدی می‌توانند خود از پس جریان‌های مختلف زندگی‌شان بربیایند.
اگر از آن دسته افرادی هستید که برای مطالعه کتاب بهانه می‌آورید، تنها برای یک‌بار بهترین برنامه چک‌لیست روزانه را تست کنید و برنامه‌های روزانه خود را در آن قرار دهید و یادداشت کنید تا بتوانید مطالعه کتاب را در آن بگنجانید.

 • اثر مرکب؛ بهترین کتاب روانشناسی معروف

کتاب اثر مرکب یکی از کتاب های انگیزشی عالی
کتاب اثر مرکب یکی از کتاب های روانشناسی

تصمیم‌های کوچک و بزرگی که هرروزه می‌گیریم می‌تواند به‌طورکلی آینده ما را نشان دهد. دارن هاردی در این کتاب می‌گوید: ممکن است در انتهای روز فرقی با دیگران نکنیم، حتی ممکن است پس از یک هفته، یا یک ماه، یا یک سال هم فرقی نداشته باشیم؛ اما دقیقاً ممکن است بعد از ۵ سال تغییراتی را در زندگی ببینیم که خودمان شگفت‌زده شویم. فقط کافی است در هرروز تصمیم‌های درستی بگیریم.
بااین‌حال اگر به دنبال میانبر برای رسیدن به موفقیت هستید اصلاً این کتاب را نخرید و نخوانید چرا که مأیوس خواهید شد. کتاب اثر مرکب به‌عنوان یکی از بهترین کتاب‌های روانشناسی معروف به شما کمک می‌کند تا آهسته و پیوسته به اهداف خود دست‌یابید. اگر به پادکست علاقه دارید می‌توانید از نسخه پادکست این کتاب استفاده کنید و بهترین ایرپاد را برای شنیدن صوت با صدای واضح و خوب انتخاب کنید.

 •  زبان عشق

کتاب 5 زبان عشق
کتاب 5 زبان عشق

هنر ارتباط برقرار کردن با دیگران موهبتی است که در هرکجای زندگی می‌تواند به ما کمک کند. در موضوع عشق ما با کسی سرو کار داریم که مدت طولانی در کنار ماست کسی مه قرار است منبع ارامش ما باشد و ما هم برای او همینطور باشیم.
به همین دلیل خواندن کتاب 5 زبان عشق مهم می شود. در این کتاب دکتر گری چاپمن شیوه های عشق ورزی و دریافت عشق را به 5 دسته کلی تقسیم می‌کند. پس اگر عاشق هستید و می‌خواهید عاشق بمانید، این کتاب برای شماست.

با استفاده از بهترین ساعت هوشمند می‌توانید ساعت مطالعه خود را در طول روز به بهترین حالت ممکن مدیریت و زمانبندی کنیدو از کتاب خواندن لذت ببرید.

 • چگونه کمال‌گرا نباشیم؟

کتاب چگونه کمال‌گرا نباشیم؟

کتاب “چگونه کمال‌گرا نباشیم” اثر استفان گایز، رویکردی نوآورانه و خلاقانه را برای رسیدن به زندگی بدون ترس ارائه می کند. این اثر، شما را از دام باورهای محدود کننده آزاد می‌کند و کمک می‌کند تا از الگوی زندگی کمال‌گرایی خارج شوید. از طرفی، این کتاب به عنوان یکی از پرفروش‌ترین آثار روانشناسی شناخته می ‌شود.

اگر شما یک کمال‌گرای ذاتی هستید و همیشه به دنبال بهترین بودن هستید، حتماً پیشنهاد می شود این کتاب را در لیست مطالعات خود قرار دهید. افراد زیادی روزانه با استفاده از راهنمایی‌های استفان گایز از تله کمال گرایی خارج می شود و زندگی بهتری را تجربه می‌کنند. پس شما هم اگر به فکر رسیدن به اهداف آینده خود هستید حتما به این افراد اضافه شوید و همین امروز مطالعه این کتاب را شروع کنید.

 • بی حد و مرز

کتاب بی حد و مرز

جیم کوییک، یکی از بهترین مربی مغز جهان شناخته می ‌شود، و کتاب بی‌حد و مرز از این فرد مغزتان را تغییر می دهد تا بتوانید سرعت یادگیری خود را در مسائل مختلف بالا ببرید و بهترین شکل از زندگی خود را پیدا کنید. با توجه یه ویژگی ها و  سبک محتوای این کتاب می توان گفت در اسل های اخیر که یکی از پرفروش‌ترین کتب نیویورک تایمز و وال استریت ژورنال معرفی شده است که  راه‌هایی برای حفظ سلامت مغز را به شما آموزش می‌دهد و به شما کمک می‌کند تا در نهایت از آموزش های خود بهترین و بیشترین استفاده را ببرید.

اگر به دنبال این هستید که عملکرد ذهن خود را در دنیای دیجیتالی بهبود ببخشید و بهره‌وری مغز خود را بالا ببرید، می توان گفت این کتاب بهترین گزینه برای شما خواهد بود و مطمئن باشید که پس از مطالعه این کتاب نگرش شما و همچین سطح یادگیری شما به صورت کامل تغییر خواهد کرد؛ زیرا کتاب “بی‌حد و مرز” تاکنون به بسیاری از انسان‌های دنیا کمک کرده است و توانسته زندگی بسیار یاز افراد را تغییر دهد.

 • از حال بد به حال خوب

کتاب از حال بد به حال خوب

کتاب‌های مفیدی در زمینه روانشناسی و روانکاوی منتشر شده‌اند تا افراد به کمک آن ها بتوانند درک بهتری از خود و دیگران داشته باشند و زندگی بهتری را تجربه کنند. “از حال بد به حال خوب” یکی از این کتاب‌هاست که توانسته است اثر مثبتی بر زندگی بسیاری از مخاطبان خود بگذارد. این کتاب، با ارائه رویکردی جدید به حل مشکلات و مسائل روانشناختی، از زمان انتشار اولیه‌اش در سال ۱۹۸۹ تاکنون، همچنان مورد توجه و استفاده قرار می‌گیرد.

“از حال بد به حال خوب” به بررسی مباحث مربوط به روان درمانی می‌پردازد و با استفاده از رویکردی متمرکز بر افکار و احساسات فرد، به ارتقای سلامت روان می‌پردازد. این کتاب نه تنها اطلاعات و دانش لازم را ارائه می‌دهد، بلکه یک سفر آموزشی نیز برای خواننده به ارمغان می‌آورد که او را به چالش می‌کشاند تا زندگی بهتری را تجربه کند و روابط خود را با دیگران بهبود بخشد.

امروزه افراد زیادی بیش از گذشته به دنبال مطالعه و رشد شخصیت خود هستند و همین مساله نشانه ای از جامعه روشن در آینده است، بنابراین با توجه به اینکه افراد مختلفی به مطالعه و بررسی اخلاق های شخصیتی خود علاقمند هستند، به همین دلیل کتاب ای مختلف بخصوص کتاب های انگیزشی می توانند در لیست بهترین هدیه ها برای زنان و مردان قرار بگیرند؛ هدیه ای که هیچوقت از ارزش آن کم نمی شود و حتی بسیار کمک کننده است.

کلام آخر

در پایان لازم به ذکر است یک کتاب، زمانی می‌تواند اثرگذار باشد که آغوش فهم‌تان را به سمت آن باز نگه دارید و تنها به مطالعه تکیه نکنید و بتوانید انهارا در زندگی خود بکار بگیرید تا زندگی پر از ارامش، سعادت و نیکبختی داشته باشید.

سوالات متداول

بهترین کتاب روانشناسی چه ویژگی هایی دارند؟

بهترین کتاب‌های روان‌شناسی علاوه بر ارائه نظریه‌ها و اصول، راهنمایی عملی نیز فراهم می‌کنند. یعنی، خواننده باید بتواند از مطالب کتاب در زندگی عملی خود بهره‌مند شود.

ساختار کتاب های معروف روانشناسی چگونه است؟

ساختار کتاب‌های روان‌شناسی معمولاً به شکلی استاندارد و منظم طراحی شده است تا مطالب به بهترین شکل ممکن برای خواننده ارائه شود. ساختار اصلی بیشتر کتاب‌های روانشناسی بر محوریت انسان و رشد فردی انسان می باشد.

نمایش بیشتر

starfindadmin

مجله اینترنتی ستاره یاب، با هدف ارائه محتوای ارزشمند و کاربردی فعالیت خود را آغاز کرده است تا کاربران بتوانند در هر زمینه و بعد زندگی از جمله سبک زندگی، گردشگری، چهره‌ها، آشپزی، سلامت، دکوراسیون، فرهنگ و هنر، موفقیت، تکنولوژی، کودک و سرگرمی بتوانند بهترین‌ها را انتخاب کنند و در نهایت از انتخاب خود نهایت لذت را ببرند. در تمامی مطالب این وبسایت ساده‌گویی، بیان شفاف و صداقت به‌راحتی قابل لمس است و می‌توانید هرآن چه را که برای خود و دیگران نیاز دارید بدون هیچ اغراق یا تعریف و تمجیدهای اضافی انتخاب کنید. در نظر داشته باشید بسیاری از وبسایت‌های اینترنتی نیز بهترین‌ها را برای شما آماده می‌کنند امــا بهترین‌ها بر اساس محصولات موجود در سایت؛ امــا نقطه قوت در ستاره یاب، بی‌طرف بودن است که تلاش می‌کنیم با توجه به ویژگی‌های هر محصول، بهترین را در هر زمینه‌ای به شما کاربران عزیز معرفی کنیم. ما با بررسی محصولات و خدمات مختلف در زمینه‌های مختلف و مقایسه آن از ابعاد گوناگون سعی داریم بهترین و باکیفیت‌ترین را به کاربران معرفی کنیم تا علاوه بر کیفیت بالا ماندگاری طولانی نیز داشته باشد؛ تنها کافیست بدانیم شما به دنبال چه هستید تا در کمترین زمان ممکن بهترین‌ها را به شما ارائه کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا