بهترین ایده برای ست کردن کاغذ دیواری و پارکت

دکوراسیون داخلی منزل یک هنر زیبایی و طراحی است که می تواند تأثیر عمیقی بر روحیه و آرامش ساکنان منزل ایجاد کند. از جمله عناصری که در این هنر بسیار مهم و تأثیرگذار هستند و می توانند به خوبی دکوراسیون منزل را تغییر دهند، کاغذ دیواری و پارکت به عنوان پوشش دیوارها و کف‌ها مطرح می‌شوند. انتخاب و ست کردن بهترین کاغذ دیواری و پارکت در نهایت دکوراسیون داخلی زیبا و شگفت‌آورتری بوجود می آورد.

از این رو در این مقاله، قصد داریم به بررسی بهترین ایده‌ها و راهکارهایی که در ست کردن کاغذ دیواری و پارکت برای فضای داخل منزل موثر و جذاب هستند، بپردازیم. ایده هایی همچون هماهنگی رنگی تا الگوها و مواد مورد استفاده، تمام جنبه‌های مهم این فرآیند را بررسی خواهیم کرد. بنابراین تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا با دنیایی از رنگ های و طرح های زیبا از کاغذ دیواری و پارکت ها در نهایت بهترین ست پارکت با کاغذ دیواری را انتخاب نمایید و منزل، شرکت، استدیو خود را آنچنان که باید مطابق نیاز و علایق خود چیدمان کنید.

ست کردن کاغذ دیواری روشن با پارکت روشن

ست کردن کاغذ دیواری روشن با پارکت روشن
ست کردن کاغذ دیواری روشن با پارکت روشن

کاغذ دیواری روشن و پارکت روشن اغلب برای منازلی با ابعاد کوچک مناسب است، البته نمی توان تنها در رابطه با منزل صحبت کرد زیرا کاغذ دیواری و پارکت برای هر ساختمانی از جمله شرکت های خصوصی، اداره های عمومی، سازمان ها و… قابل استفاده می باشد به همین دلیل اغلب برای ساختمان های که نورگیری کافی ندارد و ابعاد آن ها نیز کوچک و کم نور است از کاغذ دیواری روشن و پارکت روشن استفاده شود بهتر است.

برای ست کردن کاغذ دیواری روشن و پارکت روشن در چنین فضایی بهتر است از اکسسوری هایی به رنگ تیره استفاده کنید تا در نهایت بتوانید یک هارمونی مناسبی در فضا ایجاد کنید و این تعادل فضا به زیبایی منزل کمک می کند.

اگر برای فضایی نزدیک به محیط آشپزخانه به دنبال ست کردن کاغذ دیواری و پارکت هستید، بهتر است از رنگ های بسیار روشن یا بسیار تیره خودداری کنید، زیرا ممکن است چربی و دود ناشی از غذا زیبایی آن را تحت تاثیر قرار دهد و پس از مدتی آنچنان که باید جلوه نکند. البته امروزه بهترین مارک سرخ کن بدون روغن نیز به بازار آمده است که تمامی این مشکلات را از میان برداشته و به راحتی می توانید هر نوع رنگی را در نزدیک آشپزخانه یا حتی در بخشی از محیط آشپزخانه استفاده کنید.

تاثیر رنگ ها در طراحی فضای داخلی خانه

رنگ ها از جمله فاکتورهای مهم در زیبایی هر پدیده ای به شمار می آیند و طبق شواهد بدست آمده طی سال های بشریت تاثیر اعجاب انگیزی بر روان انسان می گذارد و تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین انتخاب رنگ و ترکیب آن ها بدرستی در دکوراسیون و طراحی فضای داخلی خانه نیز نقش بسزایی دارد.

تاثیر رنگ ها بر روحیه افراد از منظر روانشناسی نیز ثابت شده است و انتخاب رنگ درست نه تنها به صورت مستقیم با خلقیات فرد در رابطه است بلکه قدرت تصمیم گیری، خلاقیت، هوش، عواطف و… را نیز تقویت می کند.

ست کردن کاغذ دیواری روشن با پارکت تیره

ست کردن کاغذ دیواری روشن با پارکت تیره
ست کردن کاغذ دیواری روشن با پارکت تیره

در صورتی که ساختمان اداره یا منزل شما دارای فضای بزرگی است، به عنوان مثال در یک فضای پذیرایی بزرگ 200 متری به راحتی می توانید پارکت هایی به رنگ مشکی یا سورمه ای همراه با کاغذ دیواری به رنگ شیری یا طلایی نصب کنید تا در نهایت فضایی زیبا و خارق العاده بوجود آورید.

به عنوان مثال برخی از بهترین رنگ هایی که برای پارکت تیره و کاغذ دیواری روشن می توانید انتخاب کنید را می توان به عنوان بهترین ها به موارد زیر اشاره کرد:

 • پارکت طوسی تیره + کاغذ دیواری شیری
 • پارکت قهوه ای تیره + کاغذ دیواری عسلی
 • پارکت مشکی ذغالی + کاغذ دیواری فیلی

ست کردن کاغذ دیواری تیره با پارکت تیره

ست کردن کاغذ دیواری تیره با پارکت تیره
ست کردن کاغذ دیواری تیره با پارکت تیره

شاید برایتان کمی عجیب باشد که نحوه ست کردن پارکت با کاغذ دیواری تیره برای چه فضایی ممکن است؟ آیا فضایی است که بتوانیم از این دو رنگ برای چنین فضا استفاده کنیم؟ بله فضاهای بسیار زیادی از جمله کافی شاپ ها، استدیوهای عکاسی، استدیوهای هنری، نمایشگاه های هنری و… از جمله مکان هایی هستند که می توان با انتخاب کاغذ دیواری و پارکت رنگ تیره فضایی زیبا، خارق العاده و هنری بوجود آورد.

در چنین فضایی در کنار کاغذ دیواری و پارکت های رنگ تیره می توانید از قرنیز ها و حاشیه های دیوار به رنگ های طلایی، نقره ای، مسی و رنگ هایی از این قبیل استفاده کنید تا جذابیتی بیشتر به فضا بدهید. علاوه براین استفاده از اکسسوری های ساده همچون یک آباژور پایه دار ساده و مدرن یا یک گلدان ساده و لوستر مدرن می تواند زیبایی فضا را دوچندان زیبا کند.

ست کردن کاغذ دیواری تیره با پارکت روشن

ست کردن کاغذ دیواری تیره با پارکت روشن
ست کردن کاغذ دیواری تیره با پارکت روشن

و اما یک ترکیب فوق العاده دیگر کاغذ دیوار تیره مانند یشمی، سورمه ای، بنفش که رنگ های سلطنتی و بسیار بسیار زیبایی است و برای یک فضای نسبتا بزرگ بسیار مناسب است و می تواند گزینه عالی باشد و فضای چشمگیری در منزل شما ایجاد کند، نحوه ست کردن کاغذ دیواری با پارکت روشن در اغلب موارد همراه با رنگ های متعادل کننده همراه یا رنگ تیره استفاده می شود و یا همانطور که پیش تر نیز اشاره کردیم برای فضایی که ابعاد آن کوچک است حتما لازم است از پارکت روشن استفاده کنیم تا فضا بزرگتر نمایش داده شود.

از این رو برای ست کردن کاغذ دیواری تیره مانند یشمی یا بنفش با پارکت روشن مانند شیری، کرم، سفید می توانید یک ترکیب فوق العاده ایجاد کنید و در نهایت نگاه ها را به خود خیره کنید.

بهترین ایده ها برای ست کاغذ دیواری و پارکت

بهترین ایده ها برای ست کاغذ دیواری و پارکت
بهترین ایده ها برای ست کاغذ دیواری و پارکت

بهترین ایده هایی که برای ست کردن پارکت لمینت و کاغذ دیواری خود می توانید انتخاب کنید، استفاده از رنگ های مشابه برای پارکت و کاغذ دیواری، رنگ های متضاد، رنگ های مکمل و… است که برای انتخاب بهترین ایده ها و رنگ بندی مناسب بهترین ایده هایی که برای ست کردن کاغذ دیواری و پارکت خود می توانید انتخاب کنید لازم است به موارد و نکته های زیر دقت کنید:

 • به دکوراسیون منزل خود توجه کنید
 • به متراژ فضای منزل خود حتما توجه کنید
 • به نورپردازی ساختمان خود توجه کنید
 • چه اکسسوری هایی در منزل خود استفاده می کنید؟
 • دکوراسیون منزل شما مدرن است یا کلاسیک؟
 • و…

در نهایت با پاسخ دادن به این سوالات می توانید بهترین ترکیب و ست کاغذ دیواری با دکوراسیون منزل را پیدا کنید و زیبایی بی نظیری را در فضای منزل خود خلق کنید. همانطور که پیش تر ایده های مختلفی برای ست کردن کاغذ دیواری و پارکت پیشنهاد شد در ادامه نیز بهترین ایده ها نیز برای ست کردن کاغذ دیواری پیشنهاد می کنیم که می توانید با توجه به سلیقه و نیاز خود بهترین را انتخاب کنید.

 • ست کردن کاغذ دیواری طوسی با پارکت ذغالی
 • ست کردن کاغذ دیواری صورتی با پارکت گلبهی
 • ست کردن کاغذ دیواری زرشکی با پارکت ذغالی
 • ست کردن کاغذ دیواری سفید با پارکت کرم
 • ست کردن کاغذ دیواری کرم روشن و پارکت کاراملی
 • ست کردن کاغذ دیواری طوسی با پارکت فیلی

علاوه بر موارد یاد شده قطعا ترکیب های فوق العاده بسیار زیادی وجود دارد که می توانید با توجه به فضای منزل، ساختمان، نوع کاربری، فضا و تاثیر آن بر فضا و مشتریان بهترین رنگ را انتخاب کنید امــا نکته مهمی که باید به یاد داشته باشید تاثیر رنگ ها بر مشتریان است.

به عنوان مثال اگر شما به دنبال انتخاب رنگ پارکت و کاغذ دیواری برای فروشگاه یا شرکت خصوصی خود هستید که در آن با مشتریان و کاربران تعامل دارید قطعا انتخاب رنگ می تواند در بالا بردن یا کاهش نرخ فروش تاثیرگذار باشد، بنابراین قبل از انتخاب رنگ بهتر به خوبی تحقیق کنید و هارمونی رنگ ها را بشناسید زیرا رنگ ها قدرت معجزه دارند.

چگونگی ست کاغذ دیواری با کاغذ دیواری

چگونه پارکت و کاغذ دیواری مناسب انتخاب کنیم؟
چگونه پارکت و کاغذ دیواری مناسب انتخاب کنیم؟

برای ست کردن کاغذ دیواری با کاغذ دیواری بهتر است از رنگ ها و طرح های نزدیک به هم استفاده کنید تا فضا شلخته و بهم ریخته به نظر نرسد. در نظر داشته باشید برای یک اتاق خواب 12 متری بهتر است تنها یک دیوار کاغذ دیوار طرحدار انتخاب شود و باقی دیوارها رنگ ساده باشند و به تبع برای یک اتاق 16 متری می توانید دو دیوار کوچکتر را طرحدار و سپس دیوارهای بزرگتر را کاغذ دیواری ساده یا برعکس انتخاب کنید.

حتی در یک سالن نشیمن یا فضای پذیرایی بزرگتر نیز اگر از چند طرح کاغذ دیواری استفاده می شود بهتر است طرح های نزدیک به یکدیگر انتخاب کنید، یا نهایتا یک رنگ یا المان از رنگ کناری را در کاغذ دیواری را در خود داشته باشد.

اگر تولد یا مناسبتی برای خانم ها پیش رو دارید، بعنوان بهترین هدیه برای خانم ها می توانید تعویض پارکت یا کاغذ دیواری منزل را به او هدیه کنید، اگرچه این هدایا مناسب تمام افراد خانواده است و از آن لذت می برند اما خانم ها تمایل بیشتری به تعویض دکوراسیون از جمله پارکت و کاغذ دیواری ها در منزل دارند.

چگونه پارکت و کاغذ دیواری مناسب انتخاب کنیم؟

برای انتخاب پارکت و کاغذ دیواری مناسب لازم است به معیارهای مختلفی توجه کنید، تا در نهایت بهترین پارکت و کاغذ دیواری را انتخاب کنید.

برخی از مهمترین معیارها را می توان به بودجه و هزینه در نظر گرفته شده برای خرید، فضای مورد نظر، زمانی که برای تمیز کردن به صورت هفتگی در نظر دارید و… از جمله معیارهایی هستند که برای انتخاب پارکت و کاغذ دیواری کمک کننده است.

کلام آخر

در این مطلب از ستاره یاب، تلاش کردیم به صورت کامل به بررسی بهترین ایده برای ست کردن کاغذ دیواری و پارکت بپردازیم و همچنین ایده های خلاقانه برای ست کردن پارکت و کاغذ دیواری ارائه دهیم تا برای ست کردن منزل خود از آن استفاده کنید و در نهایت یک ساختمان یا منزل زیبا را طراحی کنید.

شما چه سبکی را برای طراحی دکوراسیون می پسندید؟ بهترین رنگ برای پارکت از نظر شما چه رنگی است؟ چه ترکیبی از کاغذ دیواری و پارکت برای منزل خود می پسندید؟ نظر خود را در کامنت برای ما بنویسید؟

سوالات متداول

چطور می‌توانیم رنگ کاغذ دیواری و پارکت را با سایر عناصر اتاق تطبیق دهم؟

استفاده از رنگ‌های مشابه یا هماهنگ با مبلمان، پرده‌ها و دیگر اجزای اتاق می‌تواند به تنظیمات رنگی کل اتاق کمک کند.

آیا کاغذ دیواری هم با توجه به مقدار تردد و استفاده از اتاق انتخاب می شود؟

جنس کاغذ دیواری باید با توجه به شرایط اتاق انتخاب شود. برخی از کاغذها مقاومت بیشتری نسبت به رطوبت دارند.

نمایش بیشتر

starfindadmin

مجله اینترنتی ستاره یاب، با هدف ارائه محتوای ارزشمند و کاربردی فعالیت خود را آغاز کرده است تا کاربران بتوانند در هر زمینه و بعد زندگی از جمله سبک زندگی، گردشگری، چهره‌ها، آشپزی، سلامت، دکوراسیون، فرهنگ و هنر، موفقیت، تکنولوژی، کودک و سرگرمی بتوانند بهترین‌ها را انتخاب کنند و در نهایت از انتخاب خود نهایت لذت را ببرند. در تمامی مطالب این وبسایت ساده‌گویی، بیان شفاف و صداقت به‌راحتی قابل لمس است و می‌توانید هرآن چه را که برای خود و دیگران نیاز دارید بدون هیچ اغراق یا تعریف و تمجیدهای اضافی انتخاب کنید. در نظر داشته باشید بسیاری از وبسایت‌های اینترنتی نیز بهترین‌ها را برای شما آماده می‌کنند امــا بهترین‌ها بر اساس محصولات موجود در سایت؛ امــا نقطه قوت در ستاره یاب، بی‌طرف بودن است که تلاش می‌کنیم با توجه به ویژگی‌های هر محصول، بهترین را در هر زمینه‌ای به شما کاربران عزیز معرفی کنیم. ما با بررسی محصولات و خدمات مختلف در زمینه‌های مختلف و مقایسه آن از ابعاد گوناگون سعی داریم بهترین و باکیفیت‌ترین را به کاربران معرفی کنیم تا علاوه بر کیفیت بالا ماندگاری طولانی نیز داشته باشد؛ تنها کافیست بدانیم شما به دنبال چه هستید تا در کمترین زمان ممکن بهترین‌ها را به شما ارائه کنیم.

یک نظر

 1. سلام
  اگر می خواین فضایی گرم و صمیمی داشته باشید، بهتره از کاغذ دیواری با طرح های طبیعی و پارکت با رنگ های گرم استفاده کنید 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا