بهترین جاهای دیدنی استانبول

استانبول، شهری زنده و پرماجرا که مقصدی بی‌نظیر برای سفری خاطره‌انگیز است. اما چه چیزی این شهر را تا این حد محبوب و پرطرفدار کرده است؟ پاسخ ساده است: تنوع و تعدد جاذبه‌های گردشگری که در هر سلیقه‌ ای، شوق و اشتیاق سفر به این شهر را برمی ‌انگیزد.

در این شهر کهن، گویی زمان در آغوشی گرم و صمیمی، سنت و مدرنیته را به هم پیوند زده و تصویری بدیع از دنیای کهن و معاصر را به نمایش می‌گذارد. از شکوه و عظمت کاخ‌ های عثمانی و ظرافت معماری مساجد تاریخی تا هیاهوی بازارهای سنتی و پویایی آسمان‌ خراش‌های مدرن، هر گوشه ‌ای از استانبول داستانی از شکوه و عظمت و پویایی را روایت می‌کند.

لیست بهترین مکان های دیدنی استانبول

در میان این انبوه از جاذبه ها، انتخاب مقصد مناسب برای گشت و گذار می ‌تواند دغدغه ‌ای چالش ‌برانگیز و در عین حال جذاب باشد و سوال همیشگی که در سفر به استانبول از کجا دیدن کنیم؟ بنابراین در ادامه این مطلب از ستاره یاب به بررسی و معرفی بهترین جاهای دیدنی استانبول می پردازیم که می تواند راهنمای خوبی برای سفر باشد.

قصر توپکاپی؛ بهترین جاذبه گردشگری استانبول

قصر توپکاپی؛ بهترین جاذبه گردشگری استانبول

کاخ توپکاپی در استانبول یکی از بهترین مکان های دیدنی استانبول است. در واقع، می ‌توان آن را به عنوان یک جواهر تاریخی ارزشمند تشبیه کرد. اگر به عنوان یک مسافر در استانبول حضور دارید، می ‌توانید به راحتی این کاخ و  ساختمان های نزدیک آن را در برنامه سفر خود قرار دهید و عکس ‌های زیادی را به یادگار بگیرید. این کاخ به دوره ‌ سلطان محمد دوم در سال ۱۴۷۸ بازمی‌گردد که امپراتوری عثمانی نیز از این کاخ به عنوان قلمرو سیاسی خود استفاده کرد؛ اما همچنان از آن به خوبی نگهداری می شود است و امروزه افراد زیادی از سراسر جهان از این بنا دیدن می کنند.

مسجد ایا صوفیه؛ قدیمی ترین مسجد استانبول

مسجد ایا صوفیه؛ قدیمی ترین مسجد استانبول

نمای مسجد ایاصوفیه استانبول به‌عنوان تصویری معروف از استانبول در ذهن بسیاری از مسافران نقش می بندد و بسیاری ایاصوفیه را نماد ترکیه می دانند؛ این مسجد در قسمت اروپایی استانبول واقع شده است، در میدان ایاصوفیه که به عنوان یک منطقه پر رفت‌وآمد و گردشگری در استانبول به شمار می آید. با توجه به قرارگیری این مسجد در نزدیکی هتل‌ها، مراکز خرید و جاذبه‌های گردشگری شهر آن را بیش از پیش معروف و مشهور کرده است. جالب است بدانید قصر توپکاپی که نخستین کاخ پادشاهان عثمانی در ترکیه است، در نزدیکی این مسجد قرار دارد و پیش تر به معرفی این دیدنی از استانبول نیز پرداختیم، پس شما در یک روز می توانید از هر دو این اماکن دیدن کنید.

بازار بزرگ استانبول؛ بازار قدیمی و سنتی

بازار بزرگ استانبول؛ بازار قدیمی و سنتی

بازار بزرگ استانبول یا کاپالی چارشی، از جمله جاذبه‌های گردشگری مهم استانبول، با تاریخی به مدت حدود ۵۰۰ سال است. زمانی که وارد این بازار می شوید، عظمت و بزرگی آن را به خوبی درک می کنید. این بازار، به دستور سلطان محمد عثمانی احداث شده و در طول زمان گسترش یافته است. در این بازار بزرگ، هر نوع مواد خوراکی، ادویه‌جات، ظروف، لوازم تزئینی و … را می توانید خریداری کنید و یک مکان مناسب برای خرید سوغاتی از استانبول نیز به شمار می آید. حتی اگر برای خرید نیز هیچ برنامه ای ندارید، پیسنهاد می شود بازدید از این بازار پرانرژی و پراز رنگ، که یکی از جاذبه‌های مهم استانبول است را از دست ندهید.

با توجه به اینکه استانبول بافت قدیمی و سنتی را در کنار فضای مدرنیته حفظ کرده است و این شرایط نه تنها برای استانبول بلکه اغلب شهرهای معروف ترکیه صدق می کند، به همین دلیل بازارهای سرپوشیده بسیار زیادی را می بینید که می تواند به عنوان یکی از بهترین کشورها برای سفر در زمستان باشد، زیرا در هر حالتی می توانید از دیدنی های این کشور لذت ببرید.

حمام خرم سلطان؛ حمام سنتی و قدیمی در قلب استانبول

حمام خرم سلطان؛ حمام سنتی و قدیمی در قلب استانبول

علاوه بر مساجد تاریخی، استانبول دارای مجموعه‌ای گسترده از حمام‌ های تاریخی است، که یکی از مقاصد معروف و جذاب این شهر، حمام خرم سلطان می ‌باشد که در قرن شانزدهم به دستور سلطان سلیمان بنا شد. ملکه عثمانی، خرم سلطان، درخواست ساخت حمامی در نزدیکی مسجد ایاصوفیه را صادر کرد که در نهایت سنان معمار معروف آن زمان مسئول ساخت این حمام شد و در حال حاضر حمام خرم سلطان به عنوان یک مرکز معتبر برای ماساژ درمانی، خدمات حمام و… محسوب می شود.

پارک ساحلی مودا؛ بهترین مکان تفریحی در استانبول

پارک ساحلی مودا؛ بهترین مکان تفریحی در استانبول

محله مودا از جمله محله های معمولی و متوسط است که به اندازه بالات و نیشانتاشی مشهور و شناخته شده نیست امــا این مسئله چیزی از زیبایی آن کم نمی کند، پارک ساحلی مودا از جمله جاهای دیدنی استانبول است که می توانید ساعت ها در این محل از زیبایی لذت ببرید. جالب است بدانید این پارک ساحلی برای افرادی که به شلوغی و دیدن جمعیت علاقه مند هستند یکی از بهترین جاهای دیدنی استانبول در تابستان به شمار می آید اما اگر به شلوغی و جمعیت علاقه ندارید و می خواهید از آرامش این پارک لذت ببرید می توانید فصل زمستان را انتخاب کنید.

با توجه به جذابیت زیاد و فراهم بودن شرایط زندگی راحت در این شهر که در کشور ترکیه است، می توان گفت ترکیه نیز یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت به شمار می آید، البته حتما باید هدف خود را از مهاجرت بدانید.

پارک تکسیم؛ یکی از معروف ترین پارک های استانبول

پارک تکسیم؛ یکی از معروف ترین پارک های استانبول

پارک چهار هکتاری تکسیم گزی از جمله پارک های قدیمی و معروف در استانبول است که شاید از لحاظ ظاهری و موقعیت مکانی ساده باشد اما در طول تاریخ رویدادها و تظاهرات زیادی را به خود دیده است، بنابراین اگر زمان زیادی برای گشتن در استانبول دارید این پارک نیز می تواند از بهترین جاهای دیدنی در این شهر باشد.

دلفیناریوم؛ بهترین جاهای دیدنی استانبول در بهار

دلفیناریوم؛ بهترین جاهای دیدنی استانبول در بهار

یکی از بزرگترین پارک های دلفینی، دلفینیاریوم در استانبول است که می تواند گزینه خوبی برای علاقه مندان باشد، بخصوص اگر همراه با کودک و نوجوانان به استانبول سفر کرده اید، دیدن از این پارک می تواند گزینه خوبی برای فصل بهار و تابستان باشد.

پاساژ ها و مجتمع های خرید؛ بهترین جاهای دیدنی استانبول در زمستان

پاساژ ها و مجتمع های خرید؛ بهترین جاهای دیدنی استانبول در زمستان

اگر اهل خرید هستید و بهتر است بگوییم از خرید کردن لذت می برید، استانبول بهترین گزینه برای خرید است که می توانید با هر بودجه ای بهترین پوشاک را از مراکز مختلف خرید کنید؛ از طرفی با توجه به اینکه تعداد فروشگاه ها و مجتمع های تجاری سرپوشیده بسیار زیاد است، بنابراین بهترین گزینه برای فصل پاییز و زمستان است؛ و می توان از جمله بهترین جاهای دیدنی استانبول در پاییز نیز به آن اشاره کرد، زیرا فارغ از هوای گرم و سرد ساعت ها می توانید به خرید کردن بپردازید و حتی وعده های غذایی خود را نیز در فود کورت ها میل کنید.

یکی دیگر از جاذبه های استانبول برای سفر در زمستان پیست های اسکی است که می توانید یک روز را برای تفریحات زمستانی اختصاص دهید؛ البته که شهرهایی همچون کرمانشاه، تبریز و… در ایران نیز از جمله بهترین شهر ایران برای مسافرت در زمستان هستند که همگی دارای بهترین پیست های اسکی ایران می باشند اما اگر می خواهید در استانبول هم این تفریح را امتحان کنید؛ قطعا تجربه خوبی برای شما به همراه دارد.

کلام آخر

در این مطلب تلاش شد بهترین جاهای دیدنی استانبول که می تواند گزینه خوبی برای سفر شما باشد را معرفی و بررسی کنیم، تا در صورتی که قصد سفر به این شهر را دارید برنامه خوبی برای سفر خود بچینید و از تمامی روزای سفر لذت ببرید.

نمایش بیشتر

starfindadmin

مجله اینترنتی ستاره یاب، با هدف ارائه محتوای ارزشمند و کاربردی فعالیت خود را آغاز کرده است تا کاربران بتوانند در هر زمینه و بعد زندگی از جمله سبک زندگی، گردشگری، چهره‌ها، آشپزی، سلامت، دکوراسیون، فرهنگ و هنر، موفقیت، تکنولوژی، کودک و سرگرمی بتوانند بهترین‌ها را انتخاب کنند و در نهایت از انتخاب خود نهایت لذت را ببرند. در تمامی مطالب این وبسایت ساده‌گویی، بیان شفاف و صداقت به‌راحتی قابل لمس است و می‌توانید هرآن چه را که برای خود و دیگران نیاز دارید بدون هیچ اغراق یا تعریف و تمجیدهای اضافی انتخاب کنید. در نظر داشته باشید بسیاری از وبسایت‌های اینترنتی نیز بهترین‌ها را برای شما آماده می‌کنند امــا بهترین‌ها بر اساس محصولات موجود در سایت؛ امــا نقطه قوت در ستاره یاب، بی‌طرف بودن است که تلاش می‌کنیم با توجه به ویژگی‌های هر محصول، بهترین را در هر زمینه‌ای به شما کاربران عزیز معرفی کنیم. ما با بررسی محصولات و خدمات مختلف در زمینه‌های مختلف و مقایسه آن از ابعاد گوناگون سعی داریم بهترین و باکیفیت‌ترین را به کاربران معرفی کنیم تا علاوه بر کیفیت بالا ماندگاری طولانی نیز داشته باشد؛ تنها کافیست بدانیم شما به دنبال چه هستید تا در کمترین زمان ممکن بهترین‌ها را به شما ارائه کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا