بهترین دمنوش برای پریود شدن – درمان‌های خانگی تاخیر در قاعدگی

مدت زمان یک سیکل قاعدگی به صورت معمولی بین 21 تا 35 روز متغیر است. اگر طی این روزها سیکل پریودی شما شروع نشد، حتما باید به دنبال دلایل احتمالی آن بگردید. چرا که تأخیر در پریود شدن ممکن است ناشی از عوامل گوناگون باشد که برای هر دختر جوان یا خانم میانسالی احتمال رخ دادن آن وجود دارد.

پس در هر سن و سالی که هستید و از زمان پریود شما گذشته است، حتما تا انتهای این مطلب از ستاره یاب با ما همراه باشید تا با استفاده از بهترین دمنوش برای پریود شدن و درمان‌های خانگی، تاخیر در قاعدگی را رفع کنید.

 

دمنوش گیاهی برای کاهش درد پریود

تأخیر در قاعدگی یک مسأله شایع در دنیای امروز برای خانم‌ها است و دلایل متعددی ممکن است این تأخیر را ایجاد کند. اگر به دنبال درک بهتر این دلایل هستید، با ما همراه شوید تا برخی از عوامل احتمالی تأخیر در قاعدگی را بررسی کنیم:

 1. استرس و اضطراب: استرس و اضطراب می ‌توانند به عنوان عوامل مهم در تأخیر قاعدگی هستند. این احساسات ممکن است سیستم عصبی را تحریک کرده و در نتیجه بر تنظیم هورمون‌ های دوره پریودی تأثیر بگذارند. در چنین شرایطی بهتر است با کتاب و پادکست های انگیزشی ذهن خود را از افکار منفی دور کنید، به این منظور می توانید از لیست بهترین کتاب های انگیزشی نیز استفاده کنید.
 2. بیماری‌های تناسلی: برخی بیماری ‌های تناسلی مانند پلی‌کیستیک تخمدان، نارسایی تخمدان، یا عفونت ‌های رحم نیز می ‌توانند به وسیله تخریب تعادل هورمون ‌های استروژن و پروژسترون، منجر به تأخیر در قاعدگی شوند.
 3. تغذیه نامناسب: تغذیه نامناسب و کمبود ویتامین ‌های مهم مثل ویتامین D می ‌توانند تأثیر منفی بر روی دوره پریودی داشته باشند. گاهی اوقات رژیم های سخت نیز به دلیل فشار بسیار زیادی که به بدن وارد می کند سبب تاخیر در پریود می شود و اگر قصد لاغری و کم کردن وزن دارید می توانید از بهترین غذای رژیمی برای لاغری استفاده کنید.
 4. مصرف داروها: برخی داروها مانند داروهای ضد افسردگی، ضد بارداری‌ و داروهای دیگر می ‌توانند با کاهش سطح هورمون استروژن منجر به تأخیر در قاعدگی شوند. در برخی موارد مصرف داروهای خاص نیز به دلیل استفاده از مواد شیمیایی در آن سبب آسیب به بافت موی سر شده و می توانید با استفاده از بهترین روغن برای پرپشت شدن مو نسبت به ترمیم آن ها اقدام نمایید.
 5. فشارهای ناشی از ورزش نکردن و افزایش وزن: عدم فعالیت ورزشی و افزایش وزن نیز ممکن است باعث تغییر در سطح هورمون‌ها شده و منجر به تأخیر در قاعدگی گردند.

بنابراین در صورت رعایت نکردن مواردی که به آن اشاره شد در برخی موارد ممکن است سیکل پریود شما نامنظم شده و یا به تاخیر بیفتد و بهتر است از درمان های خانگی برای پریودی نامنظم استفاده کنید تا بتوانید سیکل پریود خود را منظم کنید. در ادامه به بررسی تکنیک‌های موثر برای زودتر پریود شدن می پردازیم که تا حد زیادی کاربردی بوده و در کوتاه ترین زمان ممکن باعث پریود می شود.

بهترین دمنوش برای پریود شدن کدام است؟

دمنوش های مختلفی برای پریود شدن وجود دارد که در عطاری ها معرفی می کنند یا افراد مختلفی بر اساس تجربه شخصی خود به شما پیشنهاد می دهند امــا قطعا برخی از دمنوش ها تاثیرگذاری قطعی و ثابت شده ای دارند که با نوشیدن آن ها به سرعت پریود شده و نتیجه آن را در بدن خود می بینید. از این رو در ادامه به بررسی برخی از بهترین راهکارهای طبیعی و مؤثر برای درمان تأخیر در قاعدگی می پردازیم که شما را از استرس یا دردهای ناشی از پریود نشدن نجات می دهد.

بهترین درمان‌های خانگی تاخیر در قاعدگی:

دمنوش زنجبیل یکی از دمنوش های موثر در تاخیر قاعدگی

دمنوش زنجبیل یکی از دمنوش های موثر در تاخیر قاعدگی
دمنوش زنجبیل یکی از دمنوش های موثر در تاخیر قاعدگی

 چای زنجبیل به عنوان یکی از قدرتمندترین و بهترین بازکننده قاعدگی و گیاهان دارای خواص جادویی شناخته می‌شود. این گیاه قادر است جریان قاعدگی را تحریک کرده و در نتیجه فرآیند شروع قاعدگی را به سرعت به کار بیاندازد. با این حال، در نظر داشته باشید که در مقایسه با دمنوش جعفری، مصرف زنجبیل ممکن است عوارضی مانند افزایش اسیدیته معده همراه داشته باشد.

برای مقابله با تاخیر زیاد در دوره‌های قاعدگی، ترکیبی از چای جعفری و زنجبیل به عنوان یکی از بهترین دمنوش‌ها برای تنظیم دوره‌ی قاعدگی سریع پیشنهاد می‌شود. تحقیقات نشان داده‌اند که زنجبیل به گرم کردن اطراف رحم کمک می‌کند و به تقویت انقباض آن کمک می کند. بهترین غذاها و نوشیدنی های زمستانی از جمله غذا و نوشیدنی هایی هستند که اغلب شامل مواد اولیه گرم می باشند، بنابراین مصرف آن ها می تواند تا حد زیادی تاخیر پریود را درمان کند.

دمنوش زعفران برای قاعدگی

دمنوش زعفران برای کاهش درد قاعدگی
دمنوش زعفران برای کاهش درد قاعدگی

یکی از محبوب‌ترین دمنوش‌های مورد استفاده برای تنظیم دوره قاعدگی، دمنوش زعفران است. از نظر تاثیر و اهمیتش، دمنوش زعفران در این زمینه بی‌نظیر است. زعفران به عنوان یک ماده طبیعی شناخته شده و تأثیرات مثبت زیادی بر روی تنظیم دوره قاعدگی دارد.

زعفران، به دلیل طبع گرم و خواصی که دارد، به تنظیم چرخه قاعدگی کمک می‌کند. این خواص گرمی باعث تحریک رحم می‌شوند و باعث می‌شوند تا دیواره‌های رحم ریزش کنند و عملیات قاعدگی آغاز شود.

به همین دلیل، مصرف دمنوش زعفران به عنوان درمان موقت برای تنظیم دوره قاعدگی می‌تواند مفید باشد؛ اما باید مواردی را در نظر گرفت که می‌توانند به عوارض جانبی از جمله افزایش فشارخون و مشکلات معده منجر شوند. معمولاً مصرف بیش از یک لیوان دمنوش زعفران به مدت بیش از سه روز متوالی توصیه نمی‌شود. این نکته مهم به منظور حفظ سلامتی شما در استفاده از زعفران برای تنظیم دوره قاعدگی حائز اهمیت است و در صورت استفاده بیش از اندازه ممکن است خطرات و عوارضی داشته باشد که بیشتر از تاخیر پریود باشد.

زعفران و زنجبیل دارای خواص بسیار زیادی است که قاعده آور بودن تنها یکی از آن ها است و به همین دلیل در لیست بهترین غذاهای ایرانی اغلب از این ادویه ها استفاده می شود که طعم بی نظیری نیز به آن می بخشد.

دمنوش رازیانه دمنوش قاعده آور فوری

دمنوش رازیانه دمنوش قاعده آور فوری
دمنوش رازیانه دمنوش قاعده آور فوری

دمنوش رازیانه به عنوان یکی از گزینه‌های بسیار موثر و بهترین دمنوش گیاهی برای پریود شدن و تنظیم پریود است. گیاهی با طعم ملایم و دلپذیر که از دانه‌های آن دمنوشی خوشمزه و مفید تهیه می‌شود. این دانه‌ها از نظر تغذیه‌ای بسیار غنی بوده و حاوی ویتامین C و کوئرستین هستند که به عنوان دو آنتی‌اکسیدان موثر در کاهش التهاب‌ها و ناراحتی‌ها شناخته می‌شوند. تحقیقات جدید نیز نشان داده است که دمنوش رازیانه ممکن است تاثیر قابل توجهی بر روی تنظیم پریود داشته باشد.

رازیانه دارای تخم‌هایی با خصوصیات گرمی می‌باشد و می‌تواند به تحریک رحم کمک نماید. این گیاه همچنین حاوی هورمون استروژن زنانه است که می‌تواند به باز شدن قاعدگی کمک کند. علاوه بر این، دمنوش رازیانه دارای ویژگی‌های ضد اسپاسم و تسکین‌دهنده برای دردهای قاعدگی است.

بنابراین، استفاده از دمنوش رازیانه می‌تواند به طور موثری به تنظیم چرخه پریود کمک کند و از درد و ناراحتی‌های ناشی از پریودی نیز بکاهد.

دمنوش جعفری

دمنوش جعفری برای پریودی
دمنوش جعفری برای پریودی

جعفری به عنوان یک گیاه دارویی معروف، دارای مقادیر قابل توجهی ویتامین C و آپیول (apiol) می‌باشد. این ویتامین‌ها و مواد معدنی باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شوند و نقش مهمی در حفظ سلامتی دارند.

یکی از مصرف‌های معمول جعفری در زمینه بهبود سلامت زنان است. این گیاه می‌تواند با تحریک انقباضات رحمی به ریزش دیواره رحم و شروع قاعدگی کمک نماید؛ اما باید به نکات مهمی در مورد مصرف جعفری توجه داشت.

زیاده‌روی در مصرف آپیول که در جعفری وجود دارد ممکن است باعث مسمومیت شود. همچنین، این ماده برای زنان باردار خطرناک است و مصرف آن در دوران بارداری یا شیردهی توصیه نمی‌شود. اگر به مشکلات کلیوی دچار هستید، نیز باید مصرف جعفری را به دقت مورد بررسی قرار دهید و اگر نیاز به مشورت پزشکی دارید، حتما با یک متخصص در رابطه با مصرف دمنوش برای پریود شدن مشورت نمایید و خودسرانه به سراغ درمان های مختلف نروید و به هر شخصی که می رسید این سوال را نپرسید که برای زودتر پریود شدن چه کار کنیم؟

زیرا هر شخصی تنها تجربه شخصی خود را در اختیار شما قرار می دهد در صورتی که ممکن است راهکار شخص دیگر نه تنها برای شما چاره ساز نباشد بلکه شما را با خطرات و چالش های دیگری نیز مواجه کند. گاهی علاوه بر راهکارهای خانگی، ممکن است آهن خون شما پایین باشد و حتما لازم باشد هر ماه یا به صورت دوره قرص آهن مصرف کنید؛ بنابراین حتما بدانید چه میزان و چه دزی از قرص آن برای بدن شما مناسب است و بهترین زمان مصرف قرص آهن چه زمانی است که بالاترین میزان جذب را در بدن دارد. کمبود آهن در بدن مسئله ای بسیار جدی است، زیرا ممکن است سبب ریزش مو نیز شود، اگر با چنین مشکلی چالش دارید می توانید از بهترین شامپو برای ریزش مو استفاده کنید و ریزش مو را به صورت کامل متوقف کنید.

زردچوبه

زردچوبه برای پریودی

زردچوبه یکی از بهترین روش‌های باز کننده قاعدگی قوی است که می تواند با سرعت بالایی بر سطح استروژن و پروژسترون شما تاثیر می‌گذارد، این ماده غذایی یا بهتر است بگویی ادویه زیرا در فرهنگ غذایی ما تنها به عنوان ادویه مصرف می شود دارای خواص بی نظیری است بنابراین برای پریود شدن یا حتی در حالت عادی نیز توصیه می شود زردچوبه را به عنوان نوشیدنی همراه با شیر یا آبجوش و یا همراه با غذا و دیگر خوردنی ها مصرف نمایید.

دم کرده گشنیز

دم کرده گشنیز برای قاعده شدن

گشنیز یک سبزی معطر که خشک شده آن نیز همان عطر و طعم خود را حفظ می کند و برای انواع خورش و غذاها نیز گزینه مناسبی است. این گیاه خوش عطر و طعم به عنوان باز کننده پریود و دمنوش برای پریودی سریع نیز محسوب می شود و به صورت دمنوش می توان از آن استفاده کرد. در صورتی که پریود شما نامنظم است و می توانید هفته ای سه تا 4 بار از این دمنوش برای پریود شدن فوری استفاده کنید تا هورمون های چرخه قاعدگی را تنظیم کنید که در نهایت باعث زود پریود شدن شما می شود.

می توان گفت دانه ها گشنیز سبب کاهش سطح FSH شده که در نهایت منجر به خونریزی و قاعدگی می شوند و علاوه براین دردهای ناشی از قاعدگی و پریود را نیز کاهش می دهد.

 دمنوش شنبلیله

دمنوش شنبلیله قاعده آور سریع

شنبلیله از جمله سبزی هایی است که دارای خواص بسیار زیاد و معجزه آوری می باشد و از جمله مهمترین آن ها می توان به ضد دیابت، ضد سرطان و… اشاره کرد که با مصرف مداوم و پیوسته آن می توان بدن را در برابر بیماری ها ایمن کرد. از طرفی متخصصین مصرف تخم شنبلیله را به عنوان باز کننده پریود مناسب و قابل استفاده می دانند و اگر به صورت دمنوش استفاده شود تاثیر آن چندبرابر بیشتر است.

نحوه تاثیر این دمنوش به این صورت است که باعث افزایش انقباض های رحم شده و در نهایت جهت باز شدن پریود تحریک می کند، همچنین دانه های شنبلیله به عنوان یک مسکن برای کاهش درد قاعدگی و پریود نیز بسیار تاثیرگذار و کاربردی است.

شاید شما نیز در زمان پریود خانم برایتان سوال بوجود آمده باشد که بهترین هدیه برای زنان چیست و چگونه می توانیم مقداری از حساس بودن آن ها را کم کنیم، ابتدا می توان گفت در این روزها بهتر است خانم ها را درک کنید و روحیه حساس آن ها را نوازش کنید و سپس به دنبال هدیه مادی برای آن ها باشید، زیرا بیش از هر زمانی نیاز به درک و شنیده شدن دارند.

نکته مهمی که حتما باید به آن توجه کنید بدون مشورت و تحقیق به سراغ هیچ داروی گیاهی نروید و حتما قبل از مصرف دمنوش ها تحقیق کنید و می توانید از دیگر مطالب موجود در مجله ستاره یاب نیز کمک بگیرید که شامل مجموعه ای کامل بهترین مطالب روز دنیا می باشد و انواع بهترین دمنوش برای پریود شدن سریع را نیز طبق نظر بهترین متخصصین برای شما گردآوری کرده ایم تا بدانید چه گیاهی پریود را عقب می اندازد، چه گیاهی باعث سریعتر شدن زمان پریود و… خواهد شد.

عوارض روش‌هایی که به زودتر پریود شدن کمک می‌کنند چیست؟

یکی از مهمترین نکاتی که حتما باید به آن توجه کنید، تغذیه و داشتن برنامه زندگی سالم است، زیرا در بسیاری موارد پریود نشدن و عقب افتادن زمان چریود ناشی از نداشتن تغذیه مناسب، نداشتن تحرک و خواب کافی و مواردی از این قبیل است که در نهایت هورمون های بدن را تحت تاثیر قرار می دهد؛ پس توصیه می شود قبل از استفاده از هر داروی گیاهی یا بهترین دمنوش برای زود پرپود شدن ابتدا به برنامه غذایی و سبک زندگی خود توجه کنید و اصلاحات لازم را انجام دهید سپس در صورت جواب نگرفتن به سراغ دمنوش و داروها بروید. زیرا با مصرف بیش از حد دارو و دمنوش ها بدن به اینن شرایط عادت می کند و هر ماه برای پریود شدن به دمنوش نیاز دارد.

روش های خانگی کاهش درد پریودی

کلام آخر

در این مطلب تلاش شد تا به بررسی بهترین دمنوش ها برای پریود شدن و درمان های خانگی تاخیر در قاعدگی بپردازیم تا در حد امکان از قرص و دارو استفاده نکنیم، شما از چه راهکاری بهترین نتیجه را گرفته اید؟!

 

سوالات متداول

کدام دمنوش ها برای تحریک پریود مفید هستند؟

برخی از دمنوش های گیاهی که ممکن است برای تحریک پریود مفید باشند عبارتند از:دمنوش زعفران، رازیانه و … که لیست کامل آن در مقاله کامل توضیح داده شده است.

آیا مصرف دمنوش های گیاهی برای تحریک پریود بی خطر است؟

مصرف دمنوش های گیاهی به طور کلی بی خطر است، اما همیشه بهتر است قبل از مصرف هرگونه داروی گیاهی با پزشک خود مشورت کنید

چه مدت طول می کشد تا دمنوش های گیاهی اثر کنند؟

اثر دمنوش های گیاهی برای تحریک پریود ممکن است متفاوت باشد. برخی از زنان ممکن است پس از چند روز مصرف دمنوش، پریود شوند. در حالی که برخی دیگر ممکن است چند هفته طول بکشد تا پریود شوند.

اگر پریود نشدم چه کار کنم؟

اگر پس از چند هفته مصرف دمنوش های گیاهی پریود نشدید، باید به پزشک مراجعه کنید. ممکن است علت تاخیر پریود شما جدی تر باشد.

نمایش بیشتر

starfindadmin

مجله اینترنتی ستاره یاب، با هدف ارائه محتوای ارزشمند و کاربردی فعالیت خود را آغاز کرده است تا کاربران بتوانند در هر زمینه و بعد زندگی از جمله سبک زندگی، گردشگری، چهره‌ها، آشپزی، سلامت، دکوراسیون، فرهنگ و هنر، موفقیت، تکنولوژی، کودک و سرگرمی بتوانند بهترین‌ها را انتخاب کنند و در نهایت از انتخاب خود نهایت لذت را ببرند. در تمامی مطالب این وبسایت ساده‌گویی، بیان شفاف و صداقت به‌راحتی قابل لمس است و می‌توانید هرآن چه را که برای خود و دیگران نیاز دارید بدون هیچ اغراق یا تعریف و تمجیدهای اضافی انتخاب کنید. در نظر داشته باشید بسیاری از وبسایت‌های اینترنتی نیز بهترین‌ها را برای شما آماده می‌کنند امــا بهترین‌ها بر اساس محصولات موجود در سایت؛ امــا نقطه قوت در ستاره یاب، بی‌طرف بودن است که تلاش می‌کنیم با توجه به ویژگی‌های هر محصول، بهترین را در هر زمینه‌ای به شما کاربران عزیز معرفی کنیم. ما با بررسی محصولات و خدمات مختلف در زمینه‌های مختلف و مقایسه آن از ابعاد گوناگون سعی داریم بهترین و باکیفیت‌ترین را به کاربران معرفی کنیم تا علاوه بر کیفیت بالا ماندگاری طولانی نیز داشته باشد؛ تنها کافیست بدانیم شما به دنبال چه هستید تا در کمترین زمان ممکن بهترین‌ها را به شما ارائه کنیم.

‫6 نظرها

  1. درود بر شما
   بله کاملا درست است این دمنوش ها جزئ دمنوش های قوی قاعده آور هستند ممنون از اشتراک نظر شما

  1. درود بر شما
   بله، برخی از داروها ممکن است به تسریع فرآیند قاعدگی کمک کنند. اما لازم به ذکر است که هرگونه تغییر در چرخه پریود باید با دقت و با مشورت پزشک انجام شود، زیرا ممکن است عوارض جانبی و تأثیرات غیرمطلوبی به دنبال داشته باشد.

  1. درود بر شما
   دوش آب گرم ممکن است به تسریع فرآیند قاعدگی در برخی از موارد کمک کند، اما این تأثیرات بر اساس ویژگی‌های فردی ممکن است متفاوت باشند.

   استفاده از آب گرم به عنوان یکی از روش‌های تسکین درد و رفع تنش عضلانی می‌تواند به کاهش ناراحتی های پیش از قاعدگی کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا